Aktivity

Miesta, ktoré sa oplatí vidieť

Štrbské Pleso

Štrbské pleso

Lomnický Štít

Belianska jaskyňa

 

 Spišský hrad

Spišský hrad

Levoča

Slovenský raj

Slovenský raj

Zima v Tatrách

Pre lyžiarov aj nelyžiarov predstavujú Vysoké aj Nízke Tatry ešte vždy jednu z cenovo najvýhodnejších alternatív. Lístky kúpite o tretinu lacnejšie než v mnohých iných častiach Európy. Prečo si neužiť a neodviazať sa na lyžovačke na Slovensku? Lyžovačka v Tatrách je zábava, dostupná fyzicky aj cenovo. Strediská sú malé, ale svojou rozmanitosťou dokážu vykompenzovať tento deficit a prilákať návštevníkov znova. Nie je problém v jeden deň navštíviť jedno, na druhý deň zase iné lyžiarske stredisko s lístkami, ktoré platia všade. Určite si aj vy vyberiete ten svoj. Zažite romantiku cestou do hôr a vychutnajte si krásny výhľad na najmenšie veľhory sveta.

http://svitlopusnadolina.sk/

http://www.vt.sk/sk/hory/lyzovacka/

http://www.jasna.sk/sk/.

      Tatry zima

Tatry neponúkajú iba lyžovanie alebo snowbording. Pre nelyžiarov je k dispozícii pozemná lanovka zo Starého Smokovca. Môžete sa tiež rozhodnúť pre jazdu kabínkovou lanovkou v Tatranskej Lomnici a občerstviť sa na horskej chate priamo pod štítmi. Vyskúšajte chôdzu na snežniciach alebo sa spustite na kolese dolu svahom.

Leto v Tatrách

Vysoké a Nízke Tatry ponúkajú možnosť prechádzok, peších túr, výletov na horskom bicykli, a dokonca aj spúšťanie na horskej kolobežke (tubing). Počas túry sa občerstvite v niektorej z horských chát alebo si užite divokú jazdu na horskej dráhe Tatrabob v Tatranskej Lomnici. Poprechádzajte sa popri Štrbskom plese a objavte krásy národných parkov Pieniny alebo Slovenský raj. Popri vodorovných rebríkoch, reťaziach a chodníkoch tam v neporušenom prírodnom prostredí nájdete vzácnu faunu a flóru.

Čítaj ďalej…

Líšky

Tatranská Javorina

Kultúra a história sa tu vyvíjala po stáročia a región preto prirodzene oplýva množstvom prekrásnych kostolov a historických budov, opevnených miest a malebných dedín s maľbami na priečeliach domov. V neďalekej Levoči navštívte najkrajšiu budovu Slovenska a najvyšší drevený oltár v Európe. V Kežmarku sa nechajte očariť maľbami na strope dreveného kostolíka.

Cestujte po okolí jednoducho a nie draho železnicou alebo vlastným, prípadne prenajatým autom. A po návrate z výletu sa s nami podeľte o vaše zážitky.

home